Granule pro štěně Labradora

granule pro štěně Labradora

Labradorský retrívr – štěně

Labrador je pes velmi aktivní a o jeho štěňatech to platí dvojnásob. Dospělý pes má váhu v rozmezí 32-40 kilogramů a tak je velmi důležité aby měl v období největšího růstu kvalitní stravu, která mu zaručí správný vývoj a zdravé tělo i v pozdějším věku. Stejně jako ostatní velká plemena starší labradoři trpí často onemocněním kloubů, která mnohdy souvisí s nadváhou, ke které má toto plemeno vzhledem k velké „žravosti“ sklony.

granule pro štěně Labradora

Štěně Labradora

V nabídce dodavatelů krmiv lze nalézt speciální směs krmiv, přímo sestavenou pro Labradory. Tím poskytnete svému mazlíčkovi maximální možnou péči v oblasti stravy a minimalizujete tak zdravotní obtíže v pozdějším věku.

Labrador je pes velmi společenský a je schopen naučit se i poměrně složité úkoly. Je pro něj radostí když může pomáhat a náležitě si užívá také pochvaly od svého pána. I proto je velmi často cvičen jako asistenční nebo slepecký pes, i když jeho původním využitím bylo především  lovecké. Výborně plave a proto je ideální pro nošení střelené zvěře z vody. Aportování má v krvi a i proto se snadno naučí podávat svému pánovi nejrůznější věci.

Srst Labradora je krátká a velmi hustá. Nejznámější barvou tohoto plemene je žlutá (od smetanových odstínů až po světle oranžovou), ale labradoři jsou také černí a hnědí.

Granule Labrador Junior